- Biyografi -


Üyeler:
Kagrra, (神樂 yada かぐら), Ekim 1998 yılında CROW adıyla bassist Nao, baterist Izumi ve solist Isshi tarafından kuruldu. "Kuroi Tori" (Siyah Kuş) olarak da anılan CROW o zamanlar Key Party Records'a bağlıydı. Gitarist eksikliğini müzik dükkanlarından birine ilan vererek kapatmaya çalışmışlardı.Gruba ilk başvuranlar Akiya ve Shin olmuştu. 
2000'de grup PS Company'e katıldı ve ismini Kagrra olarak değiştirdi (3 Haziran 2000). Aynı ay içerisinde Kagrra yeni ismiyle ilk konserlerini verdi ve ilk demo kasetlerini çıkardı (Kotodama - 21 Haziran 2000). Ilk Mini Albümleri "Nue" 1 Aralıkta satışa sunuldu ve çok satışından dolayı 3 Martta 2. Basımı çıktı.


3 Mart 2001 Kagrra, için özel bir tarihtir. 3 Mart 2001, Kagrra,'nın Shibuya'da verdikleri ilk One-Man Live'ın, 2. Mini albümleri Sakura'nın ve aynı zamanda da resmi fan klüpleri olan AUGA'nın açılış tarihidir. 2001'de 4 mevsime denk düşen 4 single çıkardılar. Eylül'de Kagerou ve Due'le Quartz ile Hong Kong turuna çıktılar.


2002 senesi Kagrra,'nın en dolu geçen senelerinden biridir. Bu sene içerisinde bir albüm, 3 Maxi-Single, 2 single, 2 Mini Albüm ve 2 VHS kasedi çıkarmışlardır. Bunlardan birisi konser özeti, diğer biri ise Yume Izuru Chi'nin klibidir.


Sıkı çalışmaya devam eden Kagrra , 2003 senesi içerisinde 2 Maxi-Single, bir Mini-Albüm ve ilk konser DVD'lerini çıkardılar. Aralıkta, son indie konserlerini verdiler ve 1 Ocak 2004'te  Indie olmaktan çıkarak isimlerini "Kagrra," olarak değiştirdiler. Ve bunu ilk single'ları olan Urei'nin çıkışıyla kutladılar. Mart ayında ilk albümleri Miyako'yu çıkardılar. Daha sonra yıl boyunca 2 DVD daha yayınladılar.


2005 senesinde Isshi ve Izumi Shinjuku ONE LOFT'ta Hayalet Hikayeleri anlattıkları bir program başlattılar. Bu özel program Kagrra, için gelenekselleşti ve her yıl Sevgililer Günü'nde yapılmaya başlandı. Daha sonra 2005 yılını diğer PSC gruplarıyla, birlikte Peace & Smile Carnival turuyla bitirdiler.


2006 yılı Kagrra, için başka bir dönüm noktasıdır. Kagrra,'nın Chikai No Tsuki'si bu senede "Kinnikuman Nisei Ultimate Muscle 2 " adlı animenin açılış müziği olmuştur. 2006'nın yazında, başka bir tur başlattılar ve yıl bitmeden başka bir DVD, bir Maxi-Single ve bir photobook çıkardılar.


2007 yılında yeni albümleri Shizuku'yu çıkardılar. Mayıs ayında ise Los Angeles'da yapılan J-Rock Revolution'a katılarak Amerika'daki ilk performanslarını sergilemiş oldular.Hazirandan yılın sonuna kadar kayıtlarıyla ilgili çalışmalar yaptılar  ve kayıt şirketleri olan Columbia'dan King Records'a geçtiler. Kasım ayında, diğer PS Company gruplarıyla, Cologne, Almanya'da düzenlenen J-Rock Invasion'a katılarak Avrupa'daki ilk konserlerini verdiler.


2008'in başlarında King Records adı altında, 4. albümleri olan Core'u çıkardılar. Mart ayında Core turuna çıkıp ertesi ay da çalışmalarına devam ettiler. Ağustos ayında Kagrra, Avrupa'daki ilk One-Man turlarına çıktı. 5 yere gidip 3.000 fan kazandılar. Yılı başka bir single çıkışı ve başka bir One-Man turuyla bitirdiler.
3 Ocak 2009'da PS Company'nin 10. yılı olması sebebiyle Kagrra, ve diğer PSC grupları Budokan'da yapılacak olan Peace & Smile Carnival Festivaline katıldılar.  O sırada yine Şubat ayında Kagrra,'nın Güney Amerika turuna çıkacağı anons edilmişti fakat, daha sonra tur vize işlemleri yüzünden ertelendi.  Daha sonra o sene Temmuz ayında Güney Amerika turuna çıktılar.


2010 yılı Kagrra, ve Kagrra, fanları için en zor sene olmuştur. Kagrra,'nın yaptığı bunca sıkı çalışmanın ardından gelen 2 kötü haberle tüm hayranları sarsıldı. Bunlardan bir tanesi Ağustos ayında Isshi'nin sesini kaybetmesi diğer biri ise Kasım ayında duyurdukları dağılma haberi idi. Bunun üzerine grup üyeleri bu olayın "Kagrra," için bir "dağılma" değil  bir "ölüm" olduğunu belirtmişlerdi.


2 Şubat 2011'de, fanlarında bir elveda olarak son albümleri Hyakki Kenran'ı çıkardılar ve son turlarına çıktılar. Tur 13 Şubatta başladı ve 3 Martta C.C. Lemon Hall'da sona erdi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder