2012/08/02

Onkai Isshi Mimibukuro: 01. (İsimsiz) / 01. (Untitled)

01. (İsimsiz)

İlk unutulmaz hikaye için, sanırım bununla başlayacağım.

Bu bir kaç yıl önce yağmurlu bir mevsimde oldu.

Kayıt yaparken yıpranıyordum ve yoruluyordum, ama işimde pek fazla ilerleme kaydetmediğinden bu yana, stüdyodan ayrıldıktan sonra evimde de çalışabilirim diye düşünüyordum. İkinci katta ki çalışma odama girer girmez, çantamı bıraktım ve çalışma masasına oturdum. Sonra aniden tuvalete gitmem gerekti, bu yüzden ilk kata indim ve olduğum gibi tuvalete girdim.

İşim bittiğinde, ikinci kata geri döndüm ve sandalyeme oturmak üzereydim. Gözlerim masanın ortasındaki bir şeye kilitlendi. Bu açılmamış bir biraydı. Çekinerek ona dokundum, buz gibi soğuktu. Aniden birinin evime zorla girip girmediğini merak ettim, bu yüzden her şeyi kontrol etmek için gittim. Ama her nasılsa, kapıların hiçbirinin kiliti açılmamıştı ve camlarda kırılmamıştı. Sonunda, durum hakkında hiçbir gariplik yoktu.

O gün benim için hala bir gizemdir...

<Koç'tan bir kelime>
Bu harika... Isshi, o bira buzdolabında arta kalan bir hazine miydi? Ya da belki hissettiğin buz gibi soğuk başka bir yerden gelmişti? Tabii ki, bu uzun zamandır beklenen bir kibarlıktı bu yüzden onu içtin değil mi?English:


For the first memorable story, I suppose I'll start with this.

It was during rainy season a few years ago.

I was becoming worn down and tired during recording, but since I didn't make much progress with my work I thought I'd continue working from home after I left the studio. As soon as I went into my work room on the second floor, I put down my bag and sat at the desk. Then I suddenly had to go to the toilet, so I descended to the first floor and went into the restroom as I was.

When I was done, I went back up to the second floor and was about to sit in my chair. My eyes became fixed on something in the center of the desk. It was an unopened beer can. I timidly felt it, and it was icy cool to the touch. I instantly wondered if someone might have invaded my house, so I went around to check on everyone. However, none of the rooms were unlocked and no windows were broken. In the end, there was nothing else odd about the situation.

That day is still a mystery to me...


<A word from Coach>
That's amazing... Isshi, was that beer a treasured can remaining in your fridge? Or maybe the ice cold feeling came from somewhere else? Of course, it was a long-awaited kindness so you drank it, didn't you?-credits-
Japonca > İngilizce: Sparrow
İngilizce > Türkçe: Juu


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder