2012/08/14

Onkai Isshi Mimibukuro: 03. (İsimsiz) / 03. (Untitled)

03. (İsimsiz)

Bu belli bir grubun konserinde yaşanmış bir olaydır.

O şiddetli melodinin devam ettiği sırada, seyircilerin heyecanı doruğa ulaşmıştı. Kafa sallayan bir kız, şiddetli bir biçimde kafasını sallarken, tüm gücüyle başını bir başkasının başına çarpıp bayıldı. Başı çatlayıp açılmış ve büyük miktarda kan başından akmaya başlamıştı. Bu korkunç manzaraya karşılık, yakınlardaki bazı konuklar kusmuş, kimisi kaçıp gitmiş, kimisi ise düşüp bayılmıştı. Konser yarıda kesilmişti, bunun üzerine görevlilerden biri aceleyle ambulansı aradı, ama kızın gözbebekleri kaybolduğunda görebileceğiniz tek şey bir kan gölüydü. Herkes yardım etmenin hiçbir yolu olmadığını düşünüyordu...

Bunun üzerine, on dakika kadar sonra, kız birden bire gücünü geri kazanmıştı, ve dahası üzerinde ne varsa çıkarmaya başlamıştı. Telaşlanan görevli aceleyle kızı havlu ve bezlerle sardı, ama kan gölünün akışından ve gözlerinin tamamen açık olmayışından anlaşıldığı üzere bilinci tamamiyle yerinde değildi. Onu saran ellerin arasında, üzerine hiçbir şey olmadan sarsıldıktan sonra yine düşüp bayıldı.

Nihayet ambulans olay yerine gelmişti ve kesin olan tek şey yoğun bakım ünitesine taşındığıydı. O garip davranışları gören görevli, durumun detaylarını doktora anlattığında, öyle görünüyordu ki... insanlar ölümle karşı karşıya geldiklerinde, içgüdüsel olarak bu tür şeyler yapıyorlardı.

Onca şeyden sonra kıza neler olduğunu bilmiyorum, ama yalnızca iyi olması için dua edebilirdim...


<Koç'un Kafasını Karıştıran Şey>
...Hey Isshi, bu çok garip...değil mi? Bu olay...bir parçası ol yada olma devam ediyor... Ahh, gariplikten bahsediyorken sanırım bu garip bir hikaye ama söylemek gerekirse aynı zamanda bu insanların gizemiyle ilgili bir hikaye gibi görünüyor değil mi?

Şeyy, hikayenin en can alıcı tarafı "Gözleri tamamen açık değildi." idi ama bana göre geliyor ki bu nokta ilerisi için aşırı önemliydi. Ayrıca, "çatlayıp açılmış" kusurlu bir betimleme. Gerçekte nasıl bir durumda olduğunu bilemeyiz. Bence "kesilmiş" yada "parçalanmış" gibi bir betimleme kullanabilirdin. Çünkü kızın etrafındaki konuklar demir kasklar giymiş olamazlar değil mi?

Bu arada, finalin detaylarını tam yazmamışsın. Bu hiç Isshi-vari değildi.English:


This is an incident from a certain band's live.

During a violent tune, the tension of the spectators had reached its climax. A girl who was headbanging, violently swinging her head, knocked her head against someone else's with all her force and fainted. Her head cracked open and a large amount of blood was spilling out. In response to that terrible spectacle, some of the nearby guests vomited, some ran away, and some even swooned. The live was interrupted so that the staff could quickly call an ambulance, but since the girl's eyes were rolled back, all that could be seen was a sea of blood. Everyone thought there might be no way to help...

Nevertheless, after around ten minutes, the girl suddenly regained her natural strength, and what's more, she started taking off the clothes she was wearing where she was. The flustered staff hurried to cover her up with towels and handcloths, but since the stream of blood continued to overflow and her eyes weren't fully open, it seemed like she wasn't fully conscious. When the girl had shaken free from all the hands around her and taken everything off, she collapsed again. 

The ambulance finally arrived on the scene, and as things were it was certain that she'd be headed for the intensive care unit. But when the staff, who had seen that strange behaviour before their own eyes, explained the facts of the situation to the doctor, it seemed that... when humans are confronted with death they do such things because of instinctual reasons.

I don't know what happened to that girl after all of that, but I can only pray that she was okay...


<Coach's Perplexity>
...Hey Isshi, this is strange... isn't it? This incident... whether or not any part of it still remains... Ahh, speaking of strangeness I think this is a strange tale, but if pushed I'd have to say that it also seems like a tale of human mystery, doesn't it?

Well, the climax of your story is "Her eyes weren't fully open" but it seems to me like you come to this extremely important point too soon. Also, "cracked open" is imperfect as an explanation. We don't really know what kind of state she was in. I think you could at least use an expression such as "cut" or "split." Because the guests around her probably weren't wearing iron helmets right?

Incidentally, you didn't fill out the details of the ending. It doesn't seem very Isshi-like.

-credits-
Japonca > İngilizce: Sparrow
İngilizce > Türkçe: Shuu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder