2012/08/14

Onkai Isshi Mimibukuro: 05. "Şimdi!!" / 05. "Now!!"

05. "Şimdi!!"

Bir aile hikayesi.

Izu'ya doğru yola çıkan 5 kişilik bir aile, iki ebeveyn, birbirine yakın olan 3 kız kardeş. Konaklama noktası memleketlerinde ünlü olan geleneksel bir handı.

Bir oda anne ve baba için ayrılmıştı ve diğer bir odayı ise 3 kız kardeş paylaşıyordu. Uzun süre sonra ilk defa, aile birlikte yürümekten zevk alıyor, kaplıcaya gidiyor ve kendilerine ayrılmış özel yerde yemek yiyordu. Akşam vakti, ebeveynlerinin odasında hoşça muhabbet ederlerken, zaman göz açıp kapayıncaya dek geçmişti. Ebeveynler yatma vaktinin geldiğini söylediler, bu sayede gün içinde yorgun olmayacaklardı. Bu yüzden kız kardeşler kendi odalarına geri döndüler ama yeteri kadar muhabbet edememişlerdi. Bu nedenden dolayı, her zamanki gibi sake içerlerken konuşmaya devam ettiler.

Zamanın geç olduğunu unutmuşlardı bile, ve gece saat 2'ye geldiğini kimse farketmemişti. Yorucu bir sabah olacağından, kardeşlerden biri yatağa gitmeyi önerdi ve ışığı söndürdü. Üçüde derhal yataklarına uzandılar ama bir süre geçtikten sonra üç kardeşte aynı anda futonlarından fırladılar.

En büyük kardeş dedi ki, "Az önce, uyurken felç geçirdim!!"
Ortanca kardeş dedi ki, "Az önce, kapı aralandı ve kendi kendine kapandı!!"
En genç kardeş dedi ki, "Az önce, sağ kulağımda bir adamın sesini duydum!!"

Her kız kardeşin de uyanma sebebi farklıydı, ama aralarında ortak olan tek bir nokta vardı. Uyanmadan hemen önce, biri üçününde futonlarını oldukları yerden kaydırmıştı...

İlk deneyimlerinin de korkusuyla, üç kız kardeş sabah olana dek, tüm gece boyunca konuştular.


<Koç'un İğnelemesi>
5. hikayede artık bir başlığa ihtiyaç duydun değil mi Isshi. Bu arada, sen hikayelerini biriktirirken, içinde unutmaman gereken bir şeyin olduğu, bir başkasının deneyimi olan korkunç bir hikaye yazdığımı söylemeli miyim. Bu "görüş noktası". İçinde birçok insanı barındıran bir hikaye yazarsan, onu kimden duymuşsundur? Bunu açıklamanı istiyorum senden. Ayrıca en harika kısmı çok acı verici, küçük bir nottan sonra "birileri futonlarını olduğu yerden kaydırdı" deneyimi. Bu üçü içinde iyileşmesi çok acı verici bir şey, yalnızca içinde "Isshi" yok.


English:

A family story.

A family of five, both parents and three sisters who were very close, set out for Izu. The stopover point was a traditional inn that was famous in their hometown.

One room was assigned to the parents, and the three sisters all shared a room. For the first time in a while, the family could enjoy walking around, using the hot springs, and eating in privacy. By nightfall they were pleasantly chatting in the parents' room, and time passed in the blink of an eye. The parents said it was time for bed so they wouldn't be exhausted in the daytime, so the sisters returned to their own room, but they still hadn't chatted enough. That being the case, they all continued talking as usual while drinking sake.

They even forgot time was passing, and without anyone noticing, it had turned 2 o'clock in the late night. Since it would be a trying morning as it was, one of the sisters suggested they should go to bed already, and turned out the light. Three of them immediately laid down in bed, but after some more time had passed, the three sisters simultaneously flipped up their futon cover.

The eldest girl said, "Just now, I had sleep paralysis!!"
The middle girl said, "Just now, that screen opened and shut by itself!!"
The youngest girl said, "Just now, I heard a man's voice right at my ear!!"

The sisters each had different reasons for waking up, but there was one thing in common with all of them. Just before they all woke up, someone had straddled their futon...

Excited by this first experience, the three sisters talked all night long until morning came again.


<Coach's Pointer>
You noticed at the fifth story that you need titles, didn't you, Isshi. By the way, when you're collecting stories, or should I say writing a scary story from someone else's experience, there's something you mustn't forget. That's the "point of view." If you get a story that involves several people, who do you hear it from? I'd like for you to clarify that. Also, it's painful that you made the greatest part, the experience that "someone straddled their futons" into an after note. It's even more painful that all of them could've fully recovered from this, it just doesn't have "Isshi-ness."


-credits-
Japonca > İngilizce: Sparrow
İngilizce > Türkçe: Shuu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder